муслиман

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

МакедонскиFlag of North Macedonia.svg [уреди]

Општa именкa, м[уреди]

Читање[уреди]

муслиман ед, муслимани мн

Значења[уреди]

[1] Припадник на муслиманската вера.

Превод на други јазици[уреди]

 • Турски: Müslüman
 • Јапонски:
 • Каталонски:
 • Кинески:
 • Окситански:
 • Полски:
 • Португалски:
 • Руски:
 • Српски:
 • Украински:
 • Француски:
 • Хрватски:
 • Шведски:
 • Шпански: