Прејди на содржината

коса

Од Викиречник

Македонски[уреди]

Изговор[уреди]

  • МФА(помош): [ˈkɔsa]
  • Аудио:(file)

Наводи[уреди]

  • коса”, во Официјалниот дигитален толковен речник.