Прејди на содржината

евреин

Од Викиречник

Македонски [уреди]

Општa именкa, Грешка во Lua во Модул:links/templates, ред 56: Parameter 1 is required.[уреди]

Читање[уреди]

евреин ед, евреи мн

Значења[уреди]

[1] Припадник на еврејската вера.

Превод на други јазици[уреди]

 • Албански:
 • Англиски: Jew
 • Арапски:
 • Босански:
 • Бугарски: евреин
 • Германски: Jude
 • Грчки:
 • Турски: Yahudi
 • Јапонски:
 • Каталонски:
 • Кинески:
 • Окситански:
 • Полски:
 • Португалски:
 • Руски:
 • Српски:
 • Украински:
 • Француски:
 • Хрватски:
 • Шведски:
 • Шпански:
Бугарија Бугарски

евреин Грешка во Lua во Модул:links/templates, ред 56: Parameter 1 is required. (множина: евреи) [1]

 1. евреин

Наводи[уреди]