девет табани

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Именка машки род множина


Читање и изговор[уреди]

  • Читање: (|=поделба на слогови, '=акцент)


Значење[уреди]

Вид сучено тесто.


Синоними[уреди]

ѓурвалак