дебрештанче

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Именка среден род

Множина: дебрештанчиња


Значење[уреди]

Дете жител на Дебреште или дете со потекло од ова село.