власец

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Власец

Македонски[уреди]

Именка[уреди]

  • власец (м), мн. власци (обично неизбројна)
  1. Растение (лат. Allium schoenoprasum), сродно на кромидот.
  2. Листовите на ова растение кои се користат како мирудија.

Преводи[уреди]

Предлошка:trans-top

Предлошка:trans-mid

Предлошка:trans-bottom

Предлошка:trans-top

Предлошка:trans-mid

Видете исто така[уреди]