аудиолошки

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Придавка машки род

Множина: аудиолошки

Женски род: аудиолошка

Среден род: аудиолошко


Читање и изговор[уреди]

 • Читање: (|=поделба на слогови, '=акцент)


Значење[уреди]

Што се однесува на аудиологија или проучувањето на слухот.

 • Сите резултати од аудиолошкиот преглед се во дозволените граници.


Превод на други јазици[уреди]

 • Албански:
 • Англиски: audiological
 • Арапски:
 • Босански:
 • Бугарски:
 • Германски:
 • Грчки:
 • Италијански:
 • Јапонски:
 • Каталонски:
 • Кинески:
 • Окситански:
 • Полски:
 • Португалски: