Прејди на содржината

аптека

Од Викиречник

Македонски[уреди]

Изговор[уреди]

Именка[уреди]

аптека (aptekaf

  1. Продавница во која се подготвуваат и се продаваат лекови.

Деклинација[уреди]

Наводи[уреди]

  • аптека”, во Официјалниот дигитален толковен речник.