Прејди на содржината

ад

Од Викиречник

Македонски [уреди]

Општa именкa, Грешка во Lua во Модул:links/templates, ред 56: Parameter 1 is required.[уреди]

Читање[уреди]

ад ед, нема мн

Значења[уреди]

[1] Подземен задгробен свет, вечна мака; пекол.

Превод на други јазици[уреди]

 • Албански:
 • Англиски: hell
 • Арапски:
 • Босански:
 • Бугарски: джендем
 • Германски: Hölle
 • Грчки:
 • Турски: cehennem
 • Јапонски:
 • Каталонски:
 • Кинески:
 • Окситански:
 • Полски:
 • Португалски:
 • Латински:
 • Српски:
 • Украински:
 • Француски:
 • Хрватски:
 • Шведски:
 • Шпански: