Стојан

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Стојан вокативна форма: Стојан-е

Читање и изговор[уреди]

Читање: Сто'|јан /Sto'jan/ (|=поделба на слогови, '=акцент)
Рима: -ојан

Значење[уреди]

  1. Машко име.

Етимологија[уреди]

Потекло[уреди]

Извори[уреди]