Прејди на содржината

Стефан

Од Викиречник

Македонски

[уреди]
Стефан вокативна форма: Стефан-е

Читање и изговор

[уреди]
Читање: Сте'|фан /Ste'fan/ (|=поделба на слогови, '=акцент)
Рима: -ефан

Значење

[уреди]
  1. Машко име.

Етимологија

[уреди]

Потекло

[уреди]

Извори

[уреди]