Секирци

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Сопствена именка среден род


Значење[уреди]

Wikimedia
Во Википедија има статија за Секирци.

Село во Прилепско во северниот дел на Пелагонија.


Изведени зборови[уреди]

секирчанец

секирчани

секирчанка

секирчанки

секирчанче

секирчанчиња

секиречки