Предлошка:меѓупроектни-група

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди]

Шаблонов се користи кога сакате да дадете врски до слични шаблони на повеќе Викимедиини проекти. Ако шаблоните имаат различни називи, употребете ги параметрите за да ги укажете посебно:

  • meta= назив на шаблонот на Мета
  • commons= назив на шаблонот на Ризницата
  • wbk= назив на шаблонот на Викикниги на англиски
  • wqt= назив на шаблонот на Викицитат на англиски
  • ws= назив на шаблонот на Викиизвор на англиски
  • wk= назив на шаблонот на Википедија на англиски
  • wn= назив на шаблонот на Викивести на англиски
  • species= назив на шаблонот на Викивидови на англиски
  • wvy= назив на шаблонот на Викиуниверзитет на англиски
  • mw= назив на шаблонот на МедијаВики