Пирот

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Сопствена именка машки род


Значење[уреди]

Wikimedia
Во Википедија има статија за Пирот.

Град во југоисточна Србија.


Изведени зборови[уреди]

пироќанец

пироќанци

пироќанка

пироќанки

пироќанче

пироќанчиња

пиротски