Пешталево

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Сопствена именка среден род


Значење[уреди]

Wikimedia
Во Википедија има статија за Пешталево.

Село во Прилепско во северниот дел на Пелагонија.


Изведени зборови[уреди]

пешталевец

пешталевци

пешталевка

пешталевки

пешталевче

пешталевчиња

пешталевски