Перса

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Перса вокативна форма: Перс-о

Читање и изговор[уреди]

Читање: Пе'р|са /Pe'rsa/ (|=поделба на слогови, '=акцент)
Рима: -ерса

Значење[уреди]

  1. Женско име.

Етимологија[уреди]

Потекло[уреди]

Извори[уреди]