Методија

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Методија вокативна форма: Методија

Читање и изговор[уреди]

Читање: Ме|то'|ди|ја /Meto'dija/ (|=поделба на слогови, '=акцент)
Рима: -одија

Значење[уреди]

  1. Машко име.

Етимологија[уреди]

Потекло[уреди]

Извори[уреди]