Костинци

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Сопствена именка среден род


Читање и изговор[уреди]

  • Читање: (|=поделба на слогови, '=акцент)


Значење[уреди]

Wikimedia
Во Википедија има статија за Костинци.

Село во Прилепско во северниот дел на Пелагонија.


Изведени зборови[уреди]

костинчанец

костинчани

костинчанка

костинчанки

костинчанче

костинчанчиња

костинечки