Корисник:Toci

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Flag of North Macedonia.svg Корисникот е Mакедонeц.
Skopje1594.jpg Корисникот е скопјанец.
Don't you F.Y.R.O.M. me Корисникот се залага за употреба на уставното име на Република Македонија.
ChristianEyeOfProvidence.png Корисникот е архитект.
The Earth seen from Apollo 17.jpg Корисникот се залага за соживот со планетата Земја. Рециклирајте, поправајте, штедете и мислете на генерациите што доаѓаат.

Тоци е скратено име од Тодор. Роден сум 1976 во Скопје, имам дипломирано на Архитектонскиот факултет во Скопје во 2003. Во 2007 магистрирав одржлива инфраструктура и инжинерство на животната средина на Кралскиот институт на технологија во Стокхолм, во Шведска од каде ги пишувам статиите.

Е-пошта за контакт тоци(мајмунче)он.нет.мк (истите букви само на латиница).