Прејди на содржината

Категорија:fr:Денови од седмицата

Од Викиречник

Во оваа статија се дадени деновите од седмицата на француски јазик.


понеделник - lundi вторник - mardi среда - mercredi четврток - jeudi петок - vendredi сабота - samedi недела - dimanche

седмица - semaine

Оваа категорија засега не содржи страници или податотеки.