Заечар

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Сопствена именка машки род


Значење[уреди]

Wikimedia
Во Википедија има статија за Заечар.

Град во источна Србија.

  • Заечар е препознатлив по европскиот рок-фестивал Заечарска гитаријада


Изведени зборови[уреди]

заечарец

заечарци

заечарка

заечарки

заечарче

заечарчиња

заечарски