Деспина

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Деспина вокативна форма: Деспин-о

Читање и изговор[уреди]

Читање: Дес'|пи|на /Des'pina/ (|=поделба на слогови, '=акцент)
Рима: -еспина

Значење[уреди]

  1. Женско име.

Етимологија[уреди]

Потекло[уреди]

Извори[уреди]