Горан

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Горан вокативна форма: Горан-е

Читање и изговор[уреди]

Читање: Го'|ран /Go'ran/ (|=поделба на слогови, '=акцент)
Рима: -оран

Значење[уреди]

  1. Машко име.

Етимологија[уреди]

Потекло[уреди]

Извори[уреди]