Арсенија

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Арсенија вокативна форма: Арсенија

Читање и изговор[уреди]

Читање: Ар|се'|ни|ја /Arse'nija/ (|=поделба на слогови, '=акцент)
Рима: -енија

Значење[уреди]

  1. Машко име.

Етимологија[уреди]

Потекло[уреди]

Извори[уреди]