Анѓа

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Анѓа вокативна форма: Анѓ-о

Читање и изговор[уреди]

Читање: А'н|ѓа /A'ngja/ (|=поделба на слогови, '=акцент)
Рима: -анѓа

Значење[уреди]

  1. Женско име.

Етимологија[уреди]

Потекло[уреди]

Извори[уреди]