Алдинци

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

МакедонскиFlag of North Macedonia.svg [уреди]

Сопствена именка, м[уреди]

Читање[уреди]

Ал·дин·ци ед

Изговор[уреди]

Македонски: « МФА? Loudspeaker red.svg »

Значења[уреди]

Неменлива
Алдинци
  1. (географија) село во Република Македонија.

Превод на други јазици[уреди]

Наводи[уреди]

[1] Блаже Конески и Крум Тошев. Македонски правопис со правописен речник. Државно книгоиздателство на “Македонија”. Скопје. 1950 г.