Њу Делхи

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Сопствена именка машки род


Читање и изговор[уреди]

  • Читање: (|=поделба на слогови, '=акцент)


Значење[уреди]

Wikimedia
Во Википедија има статија за Њу Делхи.

Главен град на Индија.


Изведени зборови[уреди]

њуделхиец

њуделхијци

њуделхијка

њуделхијки

њуделхијче

њуделхијчиња

њуделхиски