ziemniak

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Flag of Poland.svg Полски

изговор[уреди]

МФА: [ˈʑɛ̃mʲɲak]

именка[уреди]

ziemniak м

  1. компир