љубљанчанче

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Именка среден род

Множина: љубљанчаниња


Значење[уреди]

Дете жител на Љубљана или дете со потекло од овој град.