четири годишни времиња (пица)

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Именски израз


Читање и изговор[уреди]

  • Читање: (|=поделба на слогови, '=акцент)


Значење[уреди]

Вид пица со следниве состојки: домат, моцарела, печурки, школки, ракчиња, пиперки, шунка, црни маслинки, маслиново масло, лимонов сок.

Етимологија[уреди]

Од италијанското име quattro stagioni.