Прејди на содржината

хартија

Од Викиречник

Македонски

[уреди]

Изговор

[уреди]
  • МФА(помош): [ˈxarti(j)a]
  • Аудио:(file)

Наводи

[уреди]
  • хартија”, во Официјалниот дигитален толковен речник.