Прејди на содржината

плуг

Од Викиречник

Македонски

[уреди]

Изговор

[уреди]
  • МФА(помош): [pɫuk]
  • Аудио:(file)

Наводи

[уреди]
  • плуг”, во Официјалниот дигитален толковен речник.