Прејди на содржината

змија

Од Викиречник

Македонски[уреди]

Изговор[уреди]

  • МФА(помош): [ˈzmi(j)a]
  • Аудио:(file)

Наводи[уреди]

  • змија”, во Официјалниот дигитален толковен речник.