Стровија

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Сопствена именка женски род


Читање и изговор[уреди]

  • Читање: (|=поделба на слогови, '=акцент)


Значење[уреди]

Wikimedia
Во Википедија има статија за Стровија.

Село во Прилепско, најсеверно село во Пелагонија.


Изведени зборови[уреди]

строшец

стровци

стровка

стровки

стровче

стровчиња

строшки