Стефана

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Стефана вокативна форма: Стефан-о

Читање и изговор[уреди]

Читање: Сте'|фа|на /Ste'fana/ (|=поделба на слогови, '=акцент)
Рима: -ефана

Значење[уреди]

  1. Женско име.

Етимологија[уреди]

Потекло[уреди]

Извори[уреди]