Средорек (село)

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Сопствена именка машки род


Значење[уреди]

Wikimedia
Во Википедија има статија за Средорек (село).

Село во Прилепско во северозападниот дел на Пелагонија.


Изведени зборови[уреди]

средоречанец

средоречанци

средоречанка

средоречанки

средоречанче

средоречанчиња

средоречки