Разговор со корисник:Ajraddatz

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Слободен, мултијазичен речник со дефиниции, етимологија, изговор, цитати, синоними, антоними и преводи.

Здраво, Ajraddatz, и добре дојде на Викиречник! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:
RU Wiki FLP icon.svg Петте столба на Викиречник
HSstudent.svg Почетен курс
Text-x-generic with pencil-2.svg Како да уредувате страници
HSVissteduatt.svg Како да создадете статија

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Корисник!
Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на страниците за разговор со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Викиречник:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!

Don't speak Macedonian?

-- D enisMiecze.svg 10:19, 7 октомври 2016 (CEST)[одговори]