Категорија:Јапонски именки

Од Wiktionary
Прејди на: содржини, барај

Ставките во оваа категорија се внесуваат преку Шаблон:ja-noun. Тие се подредени по нивната хираганска/катаканска форма, а потоа по писмена форма како ромаиџи, кана и канџи по клуч/потег по секој збор.

Најгоре

Страници во категоријата „Јапонски именки“