Дреновци

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Сопствена именка среден род


Значење[уреди]

Wikimedia
Во Википедија има статија за Дреновци.

Село во Прилепско во североисточниот дел на Пелагонија.


Изведени зборови[уреди]

дреновчанец

дреновчани

дреновчанка

дреновчанки

дреновчанче

дреновчанчиња

дреновечки