Г8

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

скратеницаЗначење[уреди]

Wikimedia
Во Википедија има статија за Г8.

Група на водечките индустријализирани земји, плус Русија.