Вранче

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Сопствена именка среден род


Значење[уреди]

Wikimedia
Во Википедија има статија за Вранче.

Село во Прилепско во северозападниот дел на Пелагонија.


Изведени зборови[уреди]

вранчанец

вранчани

вранчанка

вранчанки

вранчанче

вранчанчиња

вранечки