Воѓани

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Сопствена именка среден род


Значење[уреди]

Wikimedia
Во Википедија има статија за Воѓани.

Село во Прилепско во северозападниот дел на Пелагонија.


Изведени зборови[уреди]

воѓанец

воѓанци

воѓанка

воѓанки

воѓанче

воѓанчиња

воѓански